Matchpoint Neuwied na winst in game drie tegen Den Haag


Foto: Still CEHL TV

Game drie in Duitsland tussen Den Haag en Neuwied na een intensieve game twee afgelopen zondag in de Uithof. Den Haag was de betere in de eerste periode maar uiteindelijk waren het de Duitsers die er met de winst vandoor gingen.

LEES OOK: Den Haag gelijk met Neuwied, Diez op matchpoint tegen Geleen

EHC Die Bären Neuwied – UltimAir HIJS Hokij Den Haag 5-3

Het was meteen net als afgelopen zondag meteen vol gas op het ijs. Neuwied kwam op voorsprong. In de elfde minuut konden de 822 toeschouwers juichen, want na een geweldige redding van Neuwied goalie Lukas Schulte op een schot van Twanne Haisma ging Janeck Sperling er op snelheid vandoor. Hij passeerde twee verdedigers en zijn wrister verdween in het net. Maar de reactie van Den Haag volgde direct. Slechts zeventien seconden later scoorde Den Haag. Na een mooie aanval van Bartek Bison en Raymond van der Schuit schoot Matias Mustonen de puck in het doel.

In Den Haag kostte de tweede periode die Beren de wedstrijd, maar in deze wedstrijd was het juist Neuwied die de kansen benutte. De Beren scoorde met twee powerplay goals. Eerst ramde Finn Walkowiak de puck vanaf de blauwe lijn in het net. Vier minuten later kon Brett Magnus het afstandsschot van Artur Tegkaev nog pareren, maar Tjalf Deichmann tikte de rebound in de linkerbenedenhoek. Wat later was het diezelfde Deichmann duie wederom een rebound binnen kon tikken. In de slotfase van de tweede periode waren er nog een aantal mogelijkheden voor Den Haag maar de treffers kwamen nog niet.

Na 46 seconden in de derde periode schoot Mustonen opnieuw de puck in de kruising. De aansluitingstreffer volgde snel. Goalie Lukas Schulte blokkeerde het schot van Mike van Oeveren, maar Hugo Turcotte reageerde alert en scoorde uit de rebound. Neuwieds coach Leos Sulak nam een time-out om het momentum van Den Haag te breken. Neuwied leek uit te lopen maar een schot op de lat van Janeck Sperling leverde een penaltyshot op. Juuso Rajala werd gestopt door Brett Magnus, maar om onbegrijpelijke redenen mocht het penaltyshot weer worden genomen. Wederom was Magnus de winnaar. Maar Artur Tegkaev schoot tussen een mêlee van Haagse benen de puck met nog tien minuten te gaan binnen voor de 5-3

Previous Ottawa verslaat Detroit, MacKinnon duizendste punt
Next Sprong scratch, New Jersey verslaat Columbus, Penguins verslaan Golden Knights